Трагедия: Деца от школата на Славия загинаха в катастрофа

Трагедия: Деца от школата на Славия загинаха в катастрофа

Загиналите две деца на АМ "Тракия" са футболисти от академията на Славия. Това разкри президентът на "белите" Венцеслав Стефанов пред Блиц.

Трима души са загинали, а други трима са ранени при инцидента с тир, който премаза автомобил край село Зимница преди няколко часа. 

"Две от децата ни загинаха на пътя. Те са наши футболисти, пътуваха за към Албена за участие в детски турнир. Почернени сме! Загубихме две златни деца", каза Стефанов.

Загиналите момчета са набор 2017 г. Няколко автомобила с таланти на Славия и родителите им са пътували към КК Албена за предстоящ футболен турнир. 

"Петима човека са били в колата, пометена от тира. Треньорът Иван Терзийски и жена му са в много тежко състояние в болницата в Ямбол. Освен двете деца, на място е загинала и една жена", добави Венци Стефанов.

"Искаме да изкажем съболезнования на близките на загиналите. Много, много жалко... Славия няма да ги забрави, те са наши деца! Но каквото и да кажем сега, мъката е голяма, думите са излишни...", каза още разстроеният президент на Славия. 

Спукана гума на товарния автомобил, движещ се по автомагистрала "Тракия", е най-вероятната първоначална причина за тежката катастрофа. 

Image