Иран от Сиатъл: Честта е над победата

Иран от Сиатъл: Честта е над победата

Националният отбор на Иран се оказа в центъра на вниманието на Световното първенство не само с играта си, но и с изключително спортсменски жест. След равенството с Египет, което постави под въпрос продължаването им в турнира, иранците оставиха трогателно писмо в съблекалнята си, повтаряйки жест, направен и след мача с Белгия.

В писмото, оставено в Сиатъл, персийският тим благодари за гостоприемството и отправя силен призив за честна игра.

"Дойдохме от ИРАН. Дойдохме от земя, която от хиляди години поставя честта над победата. За нас футболът не е просто състезание за резултати. Той е тест за характера. Може би е възможно да се печелят точки по много начини, но уважение – не. Може би един отбор може да продължи напред, но само чрез справедливост и чест някой може да остане с високо вдигната глава пред историята. Честната игра не е просто ред в правилата на футбола; тя е душата на играта. Благодарим ти, Сиатъл, за гостоприемството. И благодарим на всички иранци, които дадоха сърцата си, гласовете си и цялото си същество за Иран. ИРАН, винаги с високо вдигната глава."

Image