Спартак вкара само 9 на Кричим

27 Фев 2022 18:13

Спартак разгроми с 9:0 тима на Кричим в мач от 17- ти кръг на А- регионална група. Двубоят се игра при постоянен дъжд на стадион Пловдив, където "гладиаторите" ще домакинстват през пролетта.

Срещата можеше да завърши и при двуцифрен резултат, след като на два пъти гредите спасиха Кричим след удари на Георги Лазаров и Димитър Юруков.

Резултата откри Юруков в 25' след като получи отличен пас в наказателното поле и не остави шанс на вратаря на съперника.

В 33' Васил Стойчев сложи топката на главата на Георги Лазаров, който не сгреши за 2:0.

В 44' отново Георги Лазаров с точен удар направи резултата класически.

В началото на второто полувреме Данаил Бачков смени Васил Стойчев заради контузия в коляното, а влезлият на смяна Доминик Дюлгерски със страхотен прехвърлящ удар от 25 метра направи резултата 4:0.

В 61' след бърза контраатака Лазаров намери Валентин Сливов, който на празна врата вкара за 5:0.

В 64' капитанът Кирил Георгиев изпълни корнер, а Александър Стойчев с глава прониза вратата на Кричим за 6:0.

В 73' Георги Лазаров бе спънат в наказателното поле и Спартак получи правото да изпълни дузпа, която бе превърната в гол от Кирил Георгиев.

В 77' след бърза контраатака Любо Цеков получи отличен пас в малкото наказателно поле и с удар от движение направи резултата 8:0

В последната минута на мача Доминик Дюлгерски оформи крайното 9:0 след самостоятелна атака и хубав диагонален удар.

Така след 17 изиграни мача Спартак има на върха в класирането 17 победи и голова разлика 77:3.

В следващия кръг, на 6- ти март от 15:00 часа, Спартак гостува на Вихър Войсил.

Състав: Димитър Георгиев (Теодор Делиянчев), Александър Стойчев, Христос Доков, Кръстьо Милев (Димитър Милчев), Георги Йотовски, Кирил Георгиев, Васил Стойчев (Доминик Дюлгерски), Тодор Тимонов (Любо Цеков), Георги Лазаров, Валентин Сливов, Димитър Юруков