Левски и ЦСКА подкрепиха инициативата на Славия за организиране на благотворителен мач в помощ на семействата на жертвите и пострадалите от тежката катастрофа край Ямбол, съобщиха от „белия“ клуб.
В трагичния инцидент на автомагистрала „Тракия“ загинаха двама млади таланти от Академията на Славия (набор 2017), както и бащата на едно от децата. Още двама души са настанени в болница с тежки наранявания.
Срещата ще се проведе на 22 юли от 18:30 часа на стадион „Александър Шаламанов“ в София. В нея вторият отбор на Славия ще изиграе по едно полувреме срещу дубъла на Левски и третия състав на ЦСКА.
Инициативата има за цел да насочи внимание към безопасността на пътя и нуждата от по-строг контрол върху състоянието на пътната инфраструктура в България.
Билетите ще бъдат на символична цена, а по време на събитието деца от школата на Славия ще събират дарения в запечатани кутии сред публиката. Събраните средства ще бъдат предадени на семействата на жертвите и пострадалите чрез специална комисия.
Клубът ще открие и дарителска банкова сметка за допълнителна подкрепа.