От Иран със страхотен жест след равенството срещу Белгия

От Иран със страхотен жест след равенството срещу Белгия

Националният отбор на Иран остави съобщение в съблекалнята на стадион SoFi в неделя, в което благодари на Лос Анджелис за гостоприемството по време на Световното първенство и казва, че си тръгва с достойнство, след като равенството 0:0 с Белгия запази надеждите им за достигане до елиминационните фази.

„От древна Персия отпреди хиляди години до цивилизования Иран днес, духът на Иран остава жив и „непоколебим“, гласи ръкописната бележка, публикувана от иранската футболна федерация.

„Благодарим ви, Лос Анджелис, за гостоприемството. Дойдохме в Лос Анджелис с гордост, състезавахме се с чест и си тръгваме с достойнство.“

В бележката се благодари и на иранските привърженици, които дадоха „сърцето, гласа и душата си“ за отбора по време на двата мача, и тя завърши с призив за мир, уважение и приятелство между всички народи.

Image