Българският боксьор Тервел Пулев говори в предаването „Стълбището“ по Дарик радио, като в него разказа както за живота на спортиста, така и по-конкретно за себе си, своето семейство, за успеха на брат си Кубрат Пулев срещу Махмуд Чар и редица други теми.
„Трудностите са огромни, надали може да ги изброим, да дам примери със случки. Всякакъв тип житейски неволи е имало. Отритват те след загуба, но ти се събираш. Нека мислят, че си безперспективен, аз ще им докажа обратното, като първо го докажа пред себе си. Когато целта стане реалност, ти си доволен, че си положил твоя труд“, каза той за трудностите пред боксьора.
Тервел Пулев открои важността на образованието, което трябва да върви ръка за ръка със спорта: „Трябва да имаш база знания, за да имаш критично мислене. Страхът като цяло не е нещо притеснително или срамно. Това е един вид защита. С времето, със спорта, с трудностите разбираш, че не трябва да те е страх от много неща“.
Пулев разказа за темата на срещата между него и брат му с президента Румен Радев: „Трябва да обърнем внимание на децата, за да може след 10-15 години да имаме представители на високо ниво на Олимпийски игри. Господата политици трябва да седнат и да реализират програмите, които са създадени. Бюджетът за спорта е оскъдно малък. Спортът не е приоритет. Ако държавата има политика, насочена към спорта, нещата ще са други“.
„Всеки един вид спорт е на достатъчно висок пиедестал, още повече олимпийските спортове, където има голяма цедка. В много голяма степен боксът е самотен спорт, но и колективните спортове са така. Там отиваш в чужбина, седиш там сам, приятелката ти е дошла 2 пъти, родителите ти, приятелите ти са далеч от теб, в България. Ако искаш да си добър спортист и да се развиваш, трябва да можеш да си самотен“, каза Пулев за самотата, която е част от спорта.
„Част от психическото израстване е да си наложиш в главата, че трябва да се справиш с трудностите. Човек е социален, иска да се види със семейството и приятелите си, но трябва да се съобразява и с това, което спортът изисква от него“, допълни той.
Пулев разказа и как действа с наличието на телефони при децата му: „Засега няма конкретна политика, но на по-малките не им даваме да имат телефон навън. Големият ми син до четвърти клас нямаше телефон. Когато ходеше по лагери с футболни отбори, ние говорехме с него, като се обаждахме на треньорите. Ние искаме като са навън, да обръщат внимание на това, което се случва около тях“.