Ноември 17, 2018

Марица Пд с минимален успех над Сокол Марково - 1:0

27 Окт 2018 21:08

Отборът на Марица (Пловдив) записа домакинска победа с 1:0 над Сокол (Марково) в регионално дерби от 12-ия кръг в първенството на Трета лига - Югоизточна група. “Жълто-сините” играха с някои промени в състава, в който започнаха няколко млади състезателя, които се справиха добре. Пловдивчани бяха по-активният отбор, създадоха доста повече положения от своя противник и заслужено победиха, макар това да стана след точно изпълнен наказателен удар.

През първата част почти всичко интересно се случи в половината на гостите, които отправиха едва един по-опасен удар по посока на вратата на Илия Николов. И през втората част “Марица” бе отборът търсещ попадение, а гостите продължаваха да се защитават успешно и да се държат добре в средна линия, но рядко стигаха до интересни положения в атака. В 55-ата минута Тодор Тимонов стреля силно от пряк свободен удар, но ударът бе париран. В 60-ата минута, след корнер, се получи разбъркване в наказателното поле, при което Джунейт Узунов успя да нанесе удар, но той излезе покрай гредата в аут.

В 62-ата минута защитник на гостите игра с ръка в наказателното си поле и съдията Кристиян Костов отсъди дузпа - първа за Марица през този сезон. Айкут Янъков изпълни хладнокръвно и даде преднина на своя отбор. Пловдивчани продължиха да нападат, търсейки второ попадение. Малко след гола Тимонов стреля от разстояние, но неуспешно. В 79-ата минута влезлият като резерва за гостите Радостин Коев стреля неточно от дистанция. Същото стори и Ангел Рахов в 88-ата минута. В последните минути вратарят на Сокол Витанов също участваше в атаките на своя отбор.

Така Марица спечели заслужено с минимален резултат срещата си от 12-ти кръг срещу Сокол и продължава да бъде без загуба в първенството. След изиграването на срещите от този кръг “Марица” дели първото място в класирането с “Нефтохимик” с по 28 точки. Срещата на досегашният водач “Загорец” бе отложена и новозагорци са с мач по-малко на трета позиция. В следващия кръг “Марица” гостува в Куклен на “Атлетик”. Двубоят е следващата събота, от 14:30 часа. До края на есенния полусезон в шампионата остават 5 кръга.

МАРИЦА: Илия Николов, Величко Величков, Йорадан Пейчинов, Атанас Савов, Даниел Спасов (Джунейт Узунов), Костадин Дяков - капитан, Милен Танчев (Красимир Иванов), Тодор Тимонов, Пламен Табаков, Запрян Запрянов, Айкут Янъков (Стоян Пидев).
Резерви: Горан Гръблев, Ерик Смилянов, Александър Праматаров, Мирослав Георгиев.
Треньор: Борислав Караматев

СОКОЛ (Марково): Александър Витанов, Здравко Дерменов, Христо Стамов, Георги Иванов, Сърчук Коджаахмед (Мариан Тонев), Недко Миленов (Радостин Коев), Валентин Тодоров, Иван Пъдев (Олджай Мехмед), Ангел Рахов, Ангел Семерджиев, Добри Орловски.
Резерви: Георги Петков, Симеон Сталев, Анатоли Киков, Томас Петров.
Треньор: Манол Георгиев