Ноември 17, 2018

Марица (Пловдив) и Нефтохимик с нови победи/Резултати от Трета лига/

27 Окт 2018 19:08

Битката за първото място в Югоизточната Трета лига продължава. Лидерът Загорец (Нова Загора) слезе от върха, тъй като срещата му със Свиленград от XII кръг на първенството бе отложена. От това се възползваха преследвачите Марица (Пловдив) и Нефтохимик, които взеха победи - над Соколо (Марково) и над Розова долина. Двата тима са с по 28 точки на върха, докато Загорец е с 26 и мач по-малко.

Садово постигна безценна победа с 3:2 над много коравия тим на Борислав (Първомай). Домакините започнаха ударно мача, окрилени от победата в сряда срещу Асеновец с гол "от съблекалнята". Още във втората минута гол отбеляза Емо Стоев-Бадема, довкарвайки една отклонена топка от Георги Бъчваров след центриране в наказателното поле на гостите. Второто полувреме започна по-добре за гостите, които успяха да изравнят след страхотен пробив на техен играч и бомбен изстрел по диагонал в 51-ата минута. Садово отново поведе след изстрел и добавка на Емо Аргиров-Животното. В 83-ата минута Венци Изевков вкара трети гол и реши окончателно мача. В продължението на срещата гостите намалиха след неразбирателство между защитниците и вратаря Стефан Стойчев.

Нефтохимик спечели категорично гостуването си на Розова долина (Казанлък). Днес, на стадион „Севтополис“, "зеленият“ тим се наложи с класическото 3:0.
"Шейховете“ откриха резултата още в 10-ата минута, чрез Стойко Иванов, който, след флангова атака, стреля от дузпата. Стражът на домакините се намеси, но изпусна топката. След няколко пропуснати положения до края на полувремето, минута преди почивката гостите удвоиха аванса си. Михаил Георгиев, при контраатака, бе съборен в близост до наказателното поле, за което гостите получиха възможност за пряк свободен удар. Деян Христов бе безпогрешен в изпълнението си, разписвайки се за 2:0.

През втората част инициативата остана при гостите, които създаваха постоянни атаки към противниковата врата. В 65-та минута влезлият като резерва Мирослав Радев предприе контраатака и стреля, но топката бе избита от вратаря на "розите". При добавката Михаил Георгиев оформи крайното 3:0.