Октомври 23, 2018

Ботев разгроми Дунав с 4:1 /снимки + видео/

06 Окт 2018 16:43
Ботев победи Дунав с 4:1 в среща от 11-ия кръг в Първа лига. Тимът трябваше да прави обрат, след като русенци откриха.

В 17-та минута Борислав Балджийски центрира след късо изпълнение от корнер, а Петър Патев засече с глава и топката се удари в гредата, при добавката Ахмед Ахмедов откри резултата - 0:1.

Ботев успя да изравни в 29-та минута чрез Стивън Петков, Густаво проби и пусна към Вутов, който стреля, но Антонов не успя да се намеси добре при удара му и Стивън Петков успя да се възползва от грешката на стража на русенци и реализира за 1:1.

"Канарчетата" направиха пълен обрат в 35-та минута, когато Неделев центрира от корнер, а Петър Патев засече топката с глава и си отбеляза автогол - 2:1.

В 70-та минута Ботев реши двубоя с трети гол, който беше вкаран от юношата на клуба Кристиан Димитров, който засече центриране от корнер на Неделев с глава - 3:1.

Крайният резултат оформи Лъчезар Балтанов в 79-та минута, когато засече центриране с глава на Джонатан - 4:1.

Сега за Ботев предстои пауза заради срещите на националните отбори.

Тимът събра 17 точки и е пети, а Дунав е 12-ти с осем.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ДУНАВ 4:1

0:1 Ахмед Ахмедов (17')
1:1 Стивън Петков (29')
2:1 Петър Патев (36' авт.)
3:1 Кристиан Димитров (70')
4:1 Лъчезар Балтанов (79')

Ботев: Даниел Кайзер, Джонатан Перейра, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Йордан Минев, Серкан Юсеин (Радослав Терзиев 46 мин.), Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Густаво Афоносо, Антонио Вутов, Стивън Петков

Дунав: Станислав Антонов, Георги Динков (Мухамаду Ндиайе 46 мин.), Мартин Ковачев, Петър Патев, Божидар Васев, Христо Попадийн, Красимир Станоев, Светослав Ковачев, Иван Коконов, Борислав Балджийски, Ахмед Ахмедов