Октомври 23, 2018

Ботев (Пловдив) - Дунав 2:1

06 Окт 2018 13:47

Отборите на Ботев (Пловдив) и Дунав играят при резултат 2:1 в мач от 11-ия кръг на Първа професионална лига. Попадението за "драконите" реализира Ахмед Ахмедов (17'). В 29-ата минута Стивън Петков изравни.

В 17-ата минута “драконите” откриха резултата на “Коматево”. Петър Патев стреля с глава след центриране на Балджийски от корнер, топката се отби в гредата и стигна до Ахмедов, който без проблем реализира своя пети гол от началото на сезона в елита.

Три минути по-късно Афонсо пробва диагонален шут от границата на наказателното поле, който обаче попадна право в ръцете на Станислав Антонов. В 29-ата минута Густаво Афонсо проби отляво и подаде към Антонио Вутов, който стреля. Стражът на гостите изпусна топката и Стивън Петков се разписа от близка дистанция.

В 29-ата минута домакините стигнаха до обрат. Тодор Неделев центрира от корнер на първа греда, където Петър Патев си заби топката в собствената си врата.

Ботев: Даниел Кайзер, Джонатан Перейра, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Йордан Минев, Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Густаво Афоносо, Антонио Вутов, Стивън Петков

Дунав: Станислав Антонов, Георги Динков, Мартин Ковачев, Петър Патев, Божидар Васев, Христо Попадийн, Красимир Станоев, Светослав Ковачев, Иван Коконов, Борислав Балджийски, Ахмед Ахмедов