Септември 19, 2018

Синя катастрофа в Лихтенщайн! Левски падна от Вадуц

11 Юли 2018 21:04

Отборът на Левски стартира с унизителна загуба в Лихтенщайн, където отстъпиха с 0:1 на Вадуц в първа среща от първия предварителен кръг на Лига Европа. Носителят на купата на малката държава спечели с много красив гол на Колибали в 14-ата минута.

Тимът на Делио Роси пък стана за резил, след като въпреки териториалното си предимство през цялата среща, не създаде нито едно 100% положение срещу тима от втора дивизия на Швейцария. Освен това столичани записаха 12-ти пореден мач без успех далеч от България в евротурнирите, където за последно спечелиха през 2010 година срщу Дъндолк (2:0). 26-кратните шампиони имат осем поражения в последните си десет визити в Европа.

Наставникът на столичани Делио Роси пък дебютира изключително лошо в Европа начело на 26-кратните шампиони. Той заложи на очакваните титуляри. Първата опасност беше създадена от Левски, но удар на Буш беше спасен от Хирзел. Това се случи в седмата минута, когато Иван Горанов проби отляво и намери деветката, който стреля слабо с левия крак.

"Сините" държаха топката, но след грешка на Мариани и бърза контраатака в 14-ата минута, Вадуц поведе с красив гол на Колибали. Швейцарецът на Левски финтира няколко противници, но се забави и сбърка с подаването към Обертан, който остана недоволен от паса, а докато двамата си говореха, играчите на Вадуц стигнаха до границата на наказателното поле на Митрев, където Колибали със страхотен удар прати топката в горния ляв ъгъл на Левски.

Голът стресна тима на Роси и даде самочувствие на домакините, които бяха близо до втори гол в 22-ата минута. Аймен Белаид получи жълт картон за фаул, а след неговото изпълнение Митрев със сетни усилия изби изстрела на Гаич.

"Сините" опитаха няколко много слаби удари, които бяха избити от защитата на Вадуц.

През паузата делегатът заплаши "сините", че срещата в Лихтенщайн може да бъде прекратена предварително. Причината за това бяха няколко расистки скандирания от агитката на българите през първите 45 минути на стадион "Рейнпарк".

Втората част започна с натиск на Левски, но без особени проблеми за вратаря Хирзел.

Габриел Обертан пропусна отличен шанс в 77-ата минута, когато негов удар беше избит в корнер от защитник в червено. Малко след това в 78-ата минута Мариани получи мускулна травма, като падна на земятата и беше принудително заменен от Станислав Костов.

Въпреки че Левски игра с трима чисти нападатели и Обертан последните 15 минути, не успя да стигне нито веднъж до вратаря на домакините, който заедно със своите съотборници празнуваха след мача.

Наставникът на Левски Делио Роси коментира днешната загуба с 1:0 от Вадуц в среща от първия квалификационен кръг на Лига Европа. Италианският специалист е на мнение, че футболистите на “сините” не трябва да се срамуват от поражението в Лихтенщайн, а също така сподели, че контузията на Кали Тиам на загрявката е указала своето влияние върху развоя на мача.

“Това беше мач, за който се наложи да променим настройката си бързо. Трябваше да направим промяна още на загрявката. Бяхме се подготвили по различен начин. Не играхме добре през първото полувреме”, започна италианецът.

“Със сигурност нито една загуба не е приятна. Не мога да кажа, че е срамна, но имахме възможност да се върнем в мача. Можеше съвсем спокойно да изравним. Във футбола се случва да загубиш. През първото полувреме не бяхме равностойни. Не се представихме добре нито в атака, нито в средата на терена. През втората част те се прибраха назад. Не успяхме да ги пробием. Имахме няколко добри възможности, но не успяхме да се възползваме. Не ни липсва само Паулиньо. Играхме с много футболисти, които играят за първи път в такъв мач. Не мисля, че Паулиньо ще може да се оправи на 5 дни. Мача ще го решат тези, които излязат на терена”, допълни Роси.

“Все още не съм говорил с доктора. Мисля, че той ще даде по-добра оценка за състоянието на Тиам и Мариани. Левски трябва да играе повече като отбор. В някои моменти не играхме като отбор. Случва се да има липса на свежест. В този мач се видя, че младите футболисти все още не са готови”, каза още треньорът.

"Младите могат да имат и добър ден, но те все още не са готови. Не могат да разрешат проблемите ти. Феновете имат право да правят своите равносметки и да оценяват играта на футболистите. Моята задача е да тренирам тези играчи, на които мога да разчитам. Ясен е въпросът с Вутов. Не се стигна до финансово споразумение между футболиста и клуба. Когато загубиш, започва да се говори за срам и да се говори за добър и лош. Може да не сме играли добре, но не трябва да се срамуваме. Искам да бъда ясен за това. Всеки може да мисли така, както иска”, завърши италианският специалист.

ВАДУЦ - ЛЕВСКИ 1:0
1:0 Колибали (14)

ВАДУЦ: 1. Хирзел, 7. Дражан (68-8.Лухиндер), 10. Кулибали (86-9.Бабич), 11. Тадич, 14. Гаич, 17. Матюс, 19. Вон Нидерхаузерн, 20. Досу (62-24.Брунер) 23. Визер, 27. Мунтвилер, 33. Гьопел

ЛЕВСКИ: 21. Митрев, 19. Цветкович, 3. Белаид, 28. Яблонски, 4. Горанов, 15. Мариани (79-29.Станислав Костов), 11. Белмонт, 13. Гомес, 32. Обертан, 26. Кабрал (58-99.Станислав Иванов), 9. Буш (74-30.Илия Димитров)
Жълти картони: Вон Нидерхаузерн - В, Белмонт, Белаид, Яблонски, Горанов - Л
СЪДИЯ: Фран Йович (Хърватия)
СТАДИОН:" Рейнпарк", Вадуц - 1234 зрители