Септември 19, 2018

Хърватия срещу Англия 2:1, започват продълженията! /гледай на живо/

11 Юли 2018 20:07

Хърватия и Англия играят при резултат 2:1 на "Лужники" в битка за място на финала на Световното първенство в Русия. Още в петата минута Киърън Трипиър откри резултата.Победителят ще спори за титлата с отбора на Франция, а загубилият ще срещне Белгия в мача за третото място.

За хърватите това е първо участие на полуфинал от 1998 година, докато "трите лъва" достигнаха тази фаза за първи път от 1990-а.

Първото полувреме стартира по безкрайно неприятен начин за хърватите, като още в 5-ата минута, след чудесно изпълнение на свободен удар, Киърън Трипиър разстреля Субашич за 1:0. Футболистите на Далич изглеждаха стъписани от развоя на събитията, като им бяха необходими десетина минути, в които да се опомнят и да реогранизират редиците си.

Малко по-късно пък Хари Кейн получи перфектно подаване в наказателното поле, но от около метър и половина разстояние не успя да преодолее Субашич.

Топката се върна в Кейн, който стреля в гредата, кълбото се отби и в тялото на вратаря на "шахматистите" и се върна в игра.

В края на полувремето "ватрените" се раздвижиха и Ребич неколкократно притесни бранителите на съперника.

Няколкото корнера в полза на Хърватия не доведоха до нищо запомнящо се, докато всеки ъглов удар за англичаните вещаеше заплаха за Субашич. Така или иначе обаче до почивката нови попадения не бяха реализирани.

В 67 минута Иван Перишич изравни -1:1. Само четири минути след това хърватите можеха да постигнат пълен обрат. Недоразумение между Пикфорд и Стоунс даде шанс на Перишич да стреля, но за късмет на Англия топката срещна дясната греда.
Натискът на Хърватия в тези минути бе сериозен. В 78-ата минута обаче Лингард получи добър пас от Кейн и стреля от малък ъгъл, но встрани от вратата. Саутгейт включи в игра Рашфорд на мястото на Стърлинг и това раздвижи играта на "трите лъва".
В 83-ата минута Манджукич пропусна добра възможност. Модрич го намери в наказателното поле. Нападателят овладя на гърди, но ударът у бе избит от Пикфорд.
Минута по-късно стражът на Англия отново бе поставен под напрежение. Той излезе да боксира едно дълбоко центриране, след което топката стигна до Перишич, който се опита да го прехвърли, но ударът му прехвърли и вратата.
В добавеното време Кейн засече с глава центриране от Трипиър от фаул, но ударът му мина встрани.

Хърватия

Въпреки очакванията, че ще пропусне този мач заради контузия, Шиме Върсалко започва като титуляр за Хърватия. Единствената промяна в състава на Златко Далич е, че Брозович започва вместо Крамарич.

В трети пореден мач селекционерът на Англия Гарет Саутгейт залага на един и същ стартов състав. Това означава, че Рахим Стърлинг запазва мястото си, въпреки критиките, на които бе подложен заради пропуските си. Той ще действа малко зад голмайстора Хати Кейн.

ХЪРВАТИЯ: Субашич, Върсалко, Ловрен, Вида, Стринич; Ракитич, Брозович; Ребич, Модрич, Перишич; Манджукич,

АНГЛИЯ: Пикфорд; Уокър, Стоунс, Магуайър; Трипиър, Али, Хендерсън, Лингард, Йънг; Стърлинг, Кейн