E-mail за връзка: plovdivskinovini@gmail.com

Русия - Саудитска Арабия 3:0/видео/

Написана от
Оценете
(0 гласа)

Русия води с 3:0 над Саудитска Арабия на "Лужники" през втората част в мача на откриването на Мондиал 2018. С първия точен удар във вратата Юри Газински вкара с глава в 12-ата минута след асистенция на Александър Головин, а в 43-ата Денис Черишев удвои. В 71-ата Артьом Дзюба направи резултата класически - 3:0.

Домакините започнаха с вихрени атаки към противниковата врата и след пропуски на Дзагоев и Семедов се стигна до 12-ата минута, в която Юри Газинский вкара първия гол на Световното. Дзагоев центрира от корнер, топката бе изчистена и отново центрирана, този път от Александър Головин, а халфът на Краснодар Газинский се разписа с глава за 1:0. Три минути след това Марио Фернандес отново осъществи пробив по крилото, след което центрира по земя за някой измежду Дзагоев и Смолов. Вторият все пак насочи топката към вратата, а след лек рикошет кълбото затрудни максимално Ал Муаюф, който спаси.

В 24-ата минута Алан Дзагоев от домакините стъпи накриво и се контузи, като бе заменен прунудително от Денис Черишев. В 35-ата минута руснаците поискаха дузпа след падане на Головин, който потърси съприкосновение с Осама Хаусауи, но съдията Питаня категорично посочи с жестове играта да продължи. Две минути преди почивката Головин проби в наказателното поле и след груба грешка в отбраната на саудитите Денис Черишев финитира двама съперници, след което с мощен щут прати топката във вратата за 2:0.

РУСИЯ - САУДИТСКА АРАБИЯ 2:0
1:0 Юри Газинский (12), 2:0 Денис Черишев (43)

Прочетена 199 пъти Последно променена в Четвъртък, 14 Юни 2018 19:38