E-mail за връзка: plovdivskinovini@gmail.com

Събота, 09 Юни 2018 09:21

Националите взеха само гейм от Италия - 1:3

България загуби с 1:3 (23:25; 19:25; 25:21; 19:25) двубоя си срещу Италия във втория си мач от турнира в Осака от Лигата на нациите. „Лъвовете” загубиха първите два гейма, но в третия показаха отлична игра и намалиха изоставането. Четвъртият гейм обаче отново бе за сметката на италианците по категоричен начин и момчетата на Джанлоренцо Бенджини затвориха мача при резултат 3:1 в своя полза. Утре България излиза в Осака срещу световните шампиони от Полша от 05,00 часа в третата си среща от турнира в Япония.

"Трикольорите" определено демонстрираха по-добра продукция в сравнение с предишното си поражение (от Русия), ала с изключение на третия гейм отстъпваха в решителните моменти. "Скуадра адзура" показа по-голямо търпение и по-здрави нерви, благодарение на които преодоля срива в играта си и слабото начало на четвъртия гейм, който потенциално можеше да вкара срещата в решителен пети сет.

Най-резутатен за България беше Николай Учиков с 19 точки. Валентин Братоев добави 13.

На нашите национали им остава един последен мач от група 10 на Лигата на нациите - утре сутрин срещу единия от лидерите в генералното класиране Полша. Активът на "лъвовете" е 3 победи и 5 загуби, докато поляците имат 6 успеха и едва 1 поражение. По-късно днес те имат двубой срещу домакина на турнира Япония.