E-mail за връзка: plovdivskinovini@gmail.com

Вторник, 15 Май 2018 20:58

ЦСКА с драматична победа над Левски

Отборът на ЦСКА-София надви Левски с 3:2 след гол в 90-ата минута, като застраши участието на "сините" в баража за участие в Лига Европа. Рубен Пинто се превърна в герой с попадението си в последната минута. Преди това Рафаел Енрике (19) и Кристиан Малинов (57) даваха два пъти аванс "червените", но Паулиньо (34) и Станислав Костов (78) изравняваха.

Победата е само за престиж за тима на Христо Янев, който дебютира в това дерби като треньор. Поражението на 26-кратните шампиони остави класирането им на бараж под въпрос до последния кръг на плейофите, тъй като преднината пред втория Берое е само две точки.

При равенство в този двубой Левски си гарантираше битката за Лига Европа, а сега ще има нужда от минимум точка в гостуването на Верея, за да може да приема баража на 24 май на стадион "Георги Аспарухов" срещу победителя от двойката между Черно море и Локомотив (Пловдив).