E-mail за връзка: plovdivskinovini@gmail.com

Alfa
Петък, 24 Ноември 2017 00:06

Лудогорец падна, но остава в играта и всичко ще се реши в Германия

Лудогорец пропусна втора възможност да си гарантира място на 1/16-финалите в турнира Лига Европа. Родният шампион загуби домакинството си на Истанбул Башакшекир с 1:2.

Точни в полза на победителите бяха Вишча и Фрай. За домакините се разписа Марселиньо.

Въпреки поражението, "орлите" все още имат възможност да се класират на 1/16-финалите. За да бъде това сигурно, българския тим трябва да вземе поне точка при визитата си на Хофенхайм.

Това беше първото поражение на българския отбор в груповата фаза на надпреварата.

Първото полувреме съвсем не беше по вкуса на шампиона на България, свикнал да владее положението на терена в домакинските си мачове.

Акциите за тима се редуваха една след друга, като изглеждаше, че е само въпрос на време да падне първият гол в срещата.

Това се случи след 20 минути игра, когато Вишча не остави шансове на иначе безупречния до този момент Ренан, разписвайки се за 0:1 с чудесен изстрел от средна дистанция.

Само 7 минути по-късно преднината на турския тим бе удвоена, този път след отиграване на Фрай.

Лудогорци често грешаха при подаванията си в средата на терена, а и след това - в завършващата фаза от играта.

Вторите 45 минути се различаваха чувствително от откриващите, като домакините определено се "събудиха" и на свой ред се втурнаха в нападение..

Втората част започна с фрапантен пропуск на Лудогорец. Кешеру върна от аутлинията към Вандерсон, който от 3-4 метра пред голлинията прати топка в аут. В следващите минути домакините имаха инициативата, наложиха и преса, но не успяваха да стигнат до сериозни опасности. В 65-ата минута разградчани все пак изравниха. Мисиджан сложи топката на главата на Марселиньо, който от границата на вратарското поле я прати в мрежата за 1:2. След попадението Лудогорец осъществи тотален натиск. В рамките само на 6 минути, възпитаниците на Димитър Димитров имаха 5 възможности да изравнят. Пластун стреля, но вратарят на Истанбул улови. Вандерсон нахлу отляво в наказателното поле, залъга хубаво защитник на гостите, но ударът му излезе в аут. Горалски стреля извън наказателното поле, Анисе промени посоката на удара, но топката мина над напречната греда. Пластун стреля мощно през куп от играчи, но Гюнок с невероятен рефлекс изби. Секунди по-късно вратарят на Истанбул се отличи с нова страхотна намеса, избивайки с крак отиващата в долния му ляв ъгъл топка. В ответната атака Ренан с фамозни изяви остави живи надеждите на Лудогорец поне за равенство. Вратарят спаси два последователни удара от непосредствена близост на Мосоро. В последните секунди стражът се намеси решително и след изстрели на Елиа и Мосоро.