E-mail за връзка: plovdivskinovini@gmail.com

Събота, 11 Ноември 2017 17:39

Равенство между Евроколеж и Борислав, гостите за първи път взеха точка от колежани

По точка си разделиха Евроколеж и Борислав Първомай в дербито от 15 кръг на Трета югоизточна лига след 1:1. Головете вкараха Сезгин Четин за колежани в 42 минута и Димитър Димитров в 73 минута за гостите. Три греди удариха играчите на двата отбора - една за домакините и две за гостите. Днешната среща е историческа за Борислав, защото за първи път взимат точка от Евроколеж. В досегашните срещи пловдивчани тотално доминираха и вкарваха по три, пет и шест гола на първомайци дори и при гостуванията си. Колежани днес играха без много от основните си играчи - Георги Куртев, Тодор Тимонов, Йордан Хърков, Йордан Вранчев, Мирослав Караилиев и Васко Гуджев.

Първата част беше слаба за двата отбора, които застрашаваха малко двамата вратари. Нападателят Георги Какалов удари греда след удар от фаул.  В 42 минута Сезгин Четин изненада вратаря на гостите Дамян Кадирев и колежани поведоха в резултата. Халфът проби от ляво и от ъгъла на наказателното поле прати топката в десния ъгъл за 1:0.

Втората част и двата отбора заиграха по-силно и създадоха доста опасности пред двете врата. Андрей Атанасов се отчете с греда за гостите в началото на полувремето. Греда удари и Сезгин Четин. Халфът излъга двама в наказателното поле и остана сам срещу вратаря Кадирев, но прати топката в страничната греда. Малко след това нападателят Серафим Михайлов изпусна златна възможност за колежани да реши срещата. В 60 минута Кирил Нушев го изведе сам срещу Кадирев, но Михайлов би в аут.

В 73 минута Борислав изравниха след гол на Димитър Димитров, който беше изведен зад защитата и вкара над плонжа на Апостол Стоянов - 1:1. На два пъти Йордан Мегенов имаше възможност да вкара втори гол за Евроколеж, но намесите на Кадирев спасиха гостите. Вратарят на гостите успя да избие и нов коварен удар на Сезгин Четин малко преди края на срещата. След тази среща Евроколеж остана 12-ти в класирането с 18 точки. В следващият кръг колежани гостуват на Асеновец.