Ноември 14, 2018

Локомотив разгроми Миньор с 6:1 в учебна игра

10 Юли 2018 09:57

Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) разгроми с 6:1 Миньор (Перник) в учебна игра. Спарингът се проведе днес от 11:00 на стадион "Искър" в Самоков.

По време на срещата Локомотив стоя по-добре на терена от своя съперник и заслужено победи с разлика. С два гола и асистенция се отчете капитанът в днешния двубой Димитър Законов, още две попадения добави Филип Михалевич, а с по едно се отчетоха Алесандро Хожабрапур и каращия проби Дуйе Мърдеса.

Това бе и последната проверка на Локомотив в Самоков и Говедарци. В петък е представянето на "черно-белите" на Лаута срещу ЦСКА 1948. Контролата е насрочена от 18:00.

Двубоят Локомотив - Миньор по минути:

1' Начало на учебната игра
4' Гол за Локомотив. Алесандро Хожабрапур засече центриране на Димитър Законов с глава и вкара за 1:0, давайки преднина на "черно-белите" още в самото начало
7' Миньор отговори с опасна атака, като Абдулахи изчисти топката малко преди гол линията
10' Нов шанс за "чуковете" след грешка в защитата на Локомотив. Играч на Миньор бе изведен на добра позиция за стрелба, но Павлин Евтимов отрази удара
15' Гол за Миньор. Играч на перничани засече центриране по земя от ляво и изравни за 1:1
19' Далечен удар на Николас Канавесио, топката минава високо над целта
37' Блокиран удар на Октай Юсейн
39' ГОЛ за Локомотив. Дуйе Мърдеса открадна една топка пред наказателното поле на "жълто-черните", напредна и стреля за 2:1
45' Край на първо полувреме

46' Начало на втората част
49' ГОЛ за Локомотив. Капитанът Димитър Законов с далечен и прецизен удар от границата на наказателното поле прави резултата 3:1
60' Пряк свободен удар за Локомотив. Първият удар на Мърдеса срещна стената, вторият мина на сантиметри от целта
63' ГОЛ за Локомотив. Изстрел от въздуха на Михалевич направи безпомощен вратарят на Миньор за 4:1
70' Карамбол в наказателното поле на "чуковете", защитата на перничани изчисти
85' ГОЛ за Локомотив. Елитон Жуниор се възползва от грешка на играч в "жълто-черно", открадна топката и изведе Михалевич срещу вратаря, който не сгреши за 5:1
90' ГОЛ за Локомотив. Пробив от дясно на атаката на Законов завърши с шесто попадение във вратата на Миньор
90' Край на учебната игра

Съставът на Локомотив: Павлин Евтимов, Мустафа Абдулахи, Николас Канавесио, Лукас Масоеро, Васил Иванов, Дуйе Мърдеса, Елитон Жуниор, Димитър Законов, Алесандро Хожабрапур, Октай Юсеин, Анте Аралица (Уирис Густаво, Филип Михалевич, Георги Кременлиев)