E-mail за връзка: plovdivskinovini@gmail.com

Aquapark
Неделя, 10 Декември 2017 12:04

Дунав срещу Локо (Пловдив) - 2:1

Отборите на Дунав и Локомотив (Пловдив) играят при резултат 2:1 в мач от 20-ия кръг на Първа професионална лига.

Второто полувреме стартира перфектно за "драконите". В автор на попадението се превърна Юлиян Ненов. Талантливият играч получи пас в назателното поле от Васил Шопов и без да се замисли прати кълбото в мрежата на Илко Пиргов.

В 52-ата минута играчите на Малин Орачев вкараха нов гол. Мирослав Будинов бе изведен от Диян Димов, след което таранът напредна към наказателното поле и с премерен удар преодоля стража на “смърфовете”. Локомотив (Пловдив) намали резултата в 60-ата минута. След центриране от корнер Димитър Везалов свали с глава към Веселин Марчев, а атакуващият играч се възползва и се разписа.

"Смърфовете" не се намират в добра форма напоследък и са в серия от 5 поредни мача без успех на сметката си. Освен това домакините ще опитат да си върнат за загубата с 1:2 на "Лаута" през първия полусезон.

Дунав  могат да се похвалят само с 1 победа в последните си 11 мача в Първа лига. Представянето на "Драконите" този сезон няма нищо общо с това през миналата кампания, когато по това време на годината тимът заемаше 6-ото място във временното класиране, докато сега е на предпоследното 13-то място.

Стартови състави:

ДУНАВ: 86. Станислав Антонов, 83. Христо Попадийн, 21. Олексей Ларин, 22. Михаил Милчев, 93. Юлиян Ненов, 11. Диян Димов, 8. Карлос Жатоба, 20. Димитър Георгиев, 10. Васил Шопов, 14. Божидар Васев, 9. Мирослав Будинов

Ст. треньор: Малин Орачев

ЛОКО: 1. Илко Пиргов, 15. Димитър Везалов, 22. Пламен Николов, 25. Муса Мухамед, Димитър Велковски, 17. Ванчо Траянов, 24. Игор Банович, 39. Первиз Умарбаев, 13. Симеон Райков, 10. Веселин Марчев, 11. Кхалед Аяри

Ст. треньор: Бруно Акрапович

Стадион: Градски, Русе

Съдия: Станислав Ставров

Начало: 13:00 часа

Последно променена в Неделя, 10 Декември 2017 14:40