E-mail за връзка: plovdivskinovini@gmail.com

Alfa
Четвъртък, 21 Септември 2017 19:26

Купата на България: Локо (Пд) взе дербито с Марица

Вече се изиграха два от последните три мача от 1/16-финала за Купата на България. Отборите на Лудогорец, Локомотив (Пловдив) се класираха за следващата фаза на турнира. Последният двубой е между Локомотив (ГО) и Ботев (Пловдив).

Локомотив Пловдив е предпоследният участник в 1/8-финалите на турнира за Купата на България.

Двата отбора се разбраха срещата да се проведе на „Лаута”, макар че домакин беше тимът от Втора лига

Това стана факт, след като „смърфовете” се наложиха с 3:1 над градския съперник Марица. Головете започнаха да валят след почивката и логично повечето от тях паднаха в мрежата на отбора от Втора лига. Секунди след подновяването на игра Мартинович откри резултата със сравнително лек удар. В 60-ата Мони Райков порази целта от пряк свободен удар - бившето крило на Левски изпълни отлично фаул и опъна мрежата за 2:0.

В 66-ата минута "пиратите" се върнаха в мача. Венци Гюзелев намали от десетина метра, останал непокрит в наказателното поле. Радостта на Марица бе кратка. След няма и минута Димо Бакалов препарира Илия Николов под рамката със силен шут - 3:1.

Марица (Пловдив) – Локомотив (Пловдив) 1:3

0:1 Мартинович 46'

0:2 Райков 60'

1:2 Гюзелев 65'

1:3 Бакалов 66'

Марица: Илия Николов, Никола Марин, Атанас Ташолов, Атанас Куманов, Мирослав Пушкаров, Христо Янчев, Костадин Дяков, Петър Чалъков, Свилен Щерев, Венцислав Гюзелев, Димитър Юруков;

Локомотив: Мори Диау, Георги Пашов, Димитър Везалов, Асен Георгиев, Марк Бедиме, Димитър Велковски, Янко Ангелов, Димо Бакалов, Дино Мартинович, Симеон Райков, Халед Аяри;

2:3 Василев 118'

Жребият за 1/8-финалите на турнира за Купата на България ще бъде теглен от 11:00 часа на 26 септември (вторник) в Парк-хотел "Витоша" в София.

Класиралите се 16 отбора чрез пълен жребий ще определят осем двойки. Победителите се излъчват по системата на отстраняване в една футболна среща. При равенство в редовното време, се играят две продължения по 15 минути, а при продължаващо равенство и след края на продълженията, се изпълняват дузпи.

Домакин е отборът, изтеглен първи при жребия. Мачовете ще се играят на 24, 25 и 26 октомври 2017 г.

Последно променена в Четвъртък, 21 Септември 2017 19:54