Ноември 16, 2018

Ботев продължава с победите в контролите, младок с гол /видео/

07 Юли 2018 19:51

Ботев победи с 3:2 ЦСКА 1948 и продължава да има само победи в контролите си.

Контролата започна с 20-минутно закъснение и с променен терен, срещата се игра не на централния терен, а на помощния зад изкуствения. Причината силният порой, който се изля над Пловдив.

Ботев поведе в 12-та минута Диого Кампос центрира, а Димитър Пиргов засече с глава и откри резултата.

В 31-та минута Неделев центрира, а Диого засече с глава и отбеляза втори гол за 2:0.

В 41-та минута гостите намалиха, след като Гущеров беше изведен сам срещу Чворович прехвърли го и предостави топката на Светослав Диков, който на около два метра на опразнената врата вкара за 2:1.

В 83-та минута младата надежда на Ботев Станислав Шопов реализира, след като вратарят на ЦСКА сгреши, а след това той овладя добре и с хубав удар реализира за 3:1.

В 85-та минута Калоян Стефанов оформи крайното 3:2.

Следващата контрола на Ботев е в сряда срещу Витоша Бистрица отново в Коматево.

Ботев (Пд): Чворович, Пиргов, Добрев, Ничев, Филипов, Серкан, Балтанов, Неделев, Шопов, Ндонгала, Диого Кампос (Кайзер, Петков, Георгиев, Добрев, Афонсо, Ст. Шопов, Георгиев)

ЦСКА 1948: Михайлов, Дяков, Зюмбулев, Попов, Салев, Димов, Васев, Цветков, Гущеров, Минков, Диков (Вълков, Генчев, Павлов, К. Михайлов, Маринов, Петков, Стефанов)