E-mail за връзка: plovdivskinovini@gmail.com

Вторник, 15 Май 2018 22:11

Стивън се доближи до гол номер 20, Ботев с победа в последното си домакинство /снимки + видео/

Ботев победи в последното си домакинство за този сезон. Пловдивчани надиграха с 2:0 Верея и зарадваха феновете си. Лъчезар Балтанов изигра юбилейният си 100-ен мач с екипа на Ботев във всички турнири.

С тези три точки “жълто-черните” събраха актив от 55 точки, като тимът на Николай Киров е в серия от три победи в последните пет кръга. Ужасната форма на “сините” пък продължава. Верея няма победа вече 11 поредни шампионатни мача, като играчите на Елиаш са шести с 19 точки по-малко от Ботев

В 12-та минута бившият играч на Ботев Валери Домовчийски отправи много хубав удар, който беше спасен от Кайзер.

В 28-та минута Филип Филипов центрира и голмайсторът на Ботев Стивън Петков засече с глава и реализира за 1:0. След попадението Петков съблече фланелката си, под която имаше потник с надпис "Благодаря Ви", а отзад "Напред канари".

В 57-та минута Лазар Марин отправи хубав удар, но не успя да ознаменува 100-ия си мач с екипа на "канарчетата" с гол, след като Наумов успя да избие.

В 63-та минута Ботев удвои, Бризола пусна към Милко Георгиев, който стреля, а Стивън Петков с пета продължи пътя на топката и тя влетя в мрежата за Верея за втори път - 2:0. Това беше гол номер 19 във всички турнири за Стивън и 15-ти в ППЛ.

Ботев е пети с 55 точки, а Верея е шести с 36.

Тимът завършва в събота този сезон с гостуване на шампиона Лудогорец.

Ботев: Даниел Кайзер, Лазар Марин, Димитър Пиргов, Радослав Терзиев, Филип Филипов, Лъчезар Балтанов (Алваро Юлиано 71 мин.), Фелипе Бризола, Тодор Неделев, Дуде Ндонгала (Милко Георгиев 61 мин.), Стивън Петков (Станислав Шопов 79 мин.), Диого Кампос

Верея: Даниел Наумов, Пламен Тенев, Иво Иванов, Илия Мунин, Хюсеин Сюлеймани, Георги Вълчев, Симеон Мечев, Илиян Йорданов, Милен Танев, Венцислав Христов (Елиаш 54 мин.), Валери Домовчийски (Атанас Панов 46 мин.)

Последно променена в Вторник, 15 Май 2018 22:55