E-mail за връзка: plovdivskinovini@gmail.com

Петък, 19 Януари 2018 16:40

Ботев победи с 3:0 Марица, Диого Кампос с два гола/снимки/

Ботев победи с 3:0 Марица, Диого Кампос с два гола Ботев победи с 3:0 Марица, Диого Кампос с два гола снимка: PlovdivskiNovini.com

Ботев (Пд) победа с 3:0 Марица (Пд) в приятелски мач. Двубоят се игра на базата на "жълто-черните" в Коматево. Дебют в техния състав, макар и в неофициална среща направи новото им попълнение - бразилски нападател Диого Кампос, който се отличи с два гола. Титуляр започна и дошлият на проби словенски централен защитник Емир Даутович. Това бе първата проверка за възпитаниците на старши треньора Николай Киров в предсезонната им подготовка. Срещата изгледа бившият треньор на Ботев Вили Вуцов.

"Канарчетата" имаха надмощие през първата част, но не успяха да преодолеят вратата на съперника Кирил Акалски. Пропуски от изгодни позиция направиха Стивън Петков, Лазар Марин, Серкан Юсеин и Стивън Петков. Eдин срещу друг играха братята бразилци- Густаво Алфонсо от Ботев и Габриел Алфонсо от Марица.

През втората част "канарчетата" вдигнаха оборотите и вкараха три гола. Диого Кампос откри в 49-ата минута за 1:0, а след пет минути отбеляза второто си попадения. Милко Георгиев фиксира крайното 3:0 в полза на Ботев в 62-ата минута.

Меледже Омнебес не се появи в състава на "жълто-черните". Клубът ще се разделис него след отказа му да подпише нов договор.

Ботев (Пд): Даниел Кайзер, Цветомир Панов, Емир Даутович, Радослав Терзиев, Лазар Марин, Серкан Юсеин, Густаво Алфонсо, Алваро Юлияно, Крис Добрев,  Диого Кампос, Стивън Петков ( Иван Чворович, Йордан Минев, Георги Купенов, Иван Василев, Пламен Димов, Милко Георгиев,  Слави Шопов, Тодор Неделев, Лъчезар Балтанов, Фелипе Бризола)

Марица (Пд): Кирил Акалски,  Мирослав  Пушкаров, Габриел Алфонсо, Атанас Ташолов, Йордан Христов, Николай Колев, Борислав  Караматев, Венцислав Гюзелев,  Костадин Дяков, Джунейт Яшар, Петър Чалъков.

Последно променена в Петък, 19 Януари 2018 17:35