E-mail за връзка: plovdivskinovini@gmail.com

Събота, 25 Ноември 2017 12:09

Ботев срещу Септември - 1:1

Съботната програма от 17-ия кръг на Първа лига започва в 13:00 часа с мача между Септември (София) и Ботев (Пловдив). По-рано през сезона “канарчетата” разбиха столичния тим с 5:0 и сега ще се опитат да постигнат нов успех, с който поне временно да се изравнят с Левски на третото място в класирането. Отборът на Николай Киров е в серия от 8 мача без загуба в първенството - 5 победи и 3 равенства, а в миналия кръг стигна до точка на “Българска армия”. Септември пък записа 4 поредни победи, преди да загуби с 1:4 от Славия преди седмица.За звездата на Ботев Тодор Неделев това ще е мач номер 100 в елита. Той дебютира на 11 август 2012 година при победата с 3:0 над Славия и в досегашните си двубои има 33 гола за “жълто-черните”.

ПО МИНУТИ:

7' Иван Стоянов получава първия жълт картон в срещата за груб фаул срещу Серкан Юсеин.

8' Иван Тилев нанася първия точен удар в мача, но изстрелът му извън наказателното поле бе слаб и попадна право в ръцете на Чворович.

15' Минев намери Неделев с центриране в наказателното поле, халфът стреля с глава, но топката мина покрай лявата греда.

20' Гол! Тодор Неделев дава аванс на гостите от дузпа, отсъдена за нарушение на Георги Стоичков срещу Густаво Зауербег в наказателното поле.

23' Густаво Зауерберг пропуска да удвои преднината на Ботев, след като засече центриране на Бризола отдясно, но ударът му с глава мина над вратата.

24' Иван Стоянов проби отдясно и центрира, топката рикошира в играч на гостите и попадна в непокрития Галчев, но той стреля високо над целта.

53' Гол! Септември изравнява резултата. Стоичков центрира отдясно към далечната греда, където Гади бе оставен непокрит и отблизо с глава прати топката в мрежата.

58' Виана се озова на стрелкова позиция в наказателното поле след пас на Бризола, но ударът му бе избит в корнер от Янко Георгиев.

59' Радослав Кирилов стреля с глава над вратата от границата на вратарското поле след отлично центриране на Неделев от последвалия ъглов удар.

74' Ндонгала центрира отляво, Янко Георгиев тръгна да излиза и се отказа, но Стивън Петков не се възползва от ситуацията и изстрелът му от воле не намери очертанията на вратата.

79' Байду изведе Тилев на стрелкова позиция фронтално на вратата, но ударът на халфа не затрудни Чворович.

Стартови състави:

СЕПТЕМВРИ (4-2-3-1): 21. Янко Георгиев, 15. Васил Добрев, 22. Георги Стоичков, 6. Елтон, 3. Патрик Весели, 14. Янко Сандански, 25. Иван Стоянов, 8. Борис Галчев, 19, Крис Гади, 7. Иван Тилев, 9. Мартин Тошев

Старши треньор: Н. Митов

БОТЕВ (4-1-4-1): 99. Иван Чворович, 2. Цветомир Панов, 18. Радослав Терзиев, 70. Пламен Димов, 23. Йордан Минев, 10. Серкан Юсеин, 17. Лъчезар Балтанов, 8. Тодор Неделев, 93. Густаво Афонсо, 7. Фелипе Бризола, 9. Фернандо Виана

Старши треньор: Н. Киров

Последно променена в Събота, 25 Ноември 2017 14:39