E-mail за връзка: plovdivskinovini@gmail.com

Четвъртък, 12 Октомври 2017 18:59

Класика на Ботев срещу Септември - 4:0, хеттрик на Виана и един на Дуде Ндонгала/видео+снимки/

Отборите на Ботев (Пловдив) и Септември (София) играят при резултат 4:0 в отложен мач от 4-ия кръг на Първа лига в Коматево.

Още в шестата минута топката срещна гредата след отлично изпълнен свободен удар от Дуде Ндонгала, като вратарят на Септември само изгледа топката.

Гостите отговориха малко по-късно, когато Иван Чворович трябваше да се намесва решително и го стори, за да спре устрема на Жеан Патрик.

В 20-ата минута пък Фелипе Бризола проби отдясно и намери отлично Ндонгала, но последният направи фрапантен пропуск и не можа да улучи вратата от непосредствена близост.

Ботев обаче продължи да търси гола и не след дълго логичното се случи.

В 25-ата минута Ндонгала проби по левия фланг и елегантно центрира към Фернандо Виана, който с глава откри резултата и вкара своето шесто попадение в елита този сезон.

Така Ботев се оттегли на почивка с минимален аванс, а малко след нея удвои преднината си.

В 56-ата минута Ндонгала вкара красив гол с изстрел извън наказателното поле - 2:0. Третото попадение не закъсня и падна след страхотна атака на Ботев, в която капитанът Лъчо Балтанов се отличи с ювелирно подаване, а Виана оформи класиката с външен фалц в 64-ата минута.

Звездата на Ботев Тодор Неделев остава резерва в отложения мач от четвъртия кръг на Първа лига със Септември. Това стана ясно, след като бяха обявени стартовите състави на двата тима. Халфът бе титуляр в последните два мача на националния отбор на България и получи почивка.

Ботев: Иван Чворович, Цветомир Панов, Пламен Димов, Йордан Минев, Радослав Терзиев, Лъчезар Балтанов, Серкан Юсеин, Фелипе Бризола, Дуде Ндонгала,  Фернандо Виана, Густаво  Алфонсо.

Септември: Янко Георгиев, Румен Трифонов, Янко Сандански, Борис Галчев, Елтън Джон Дос Рейс, Жеан Патрик, Крис Гади, Мартин Тошев, Петър Генчев, Стоян Предев, Антони Иванов.

Последно променена в Четвъртък, 12 Октомври 2017 21:38