E-mail за връзка: plovdivskinovini@gmail.com

Сряда, 09 Август 2017 20:04

Ботев Пд грабна Суперкупата на България след дузпи /видео+снимки/

Лудогорец - Ботев Пловдив 1:1, Неделев с прекрасен гол от фаул, Вандерсон изравни Лудогорец - Ботев Пловдив 1:1, Неделев с прекрасен гол от фаул, Вандерсон изравни PlovdivskiNovini.com

Отборите на Лудогорец и Ботев (Пловдив) играят при 1:1 в днешния мач за Суперкупата на България. Брилянтен гол на Тодор Неделев в 16 минута! Футболистът на "жълто-черните" изпълни перфектно фаул от около 25-26 метра, пращайки топката в горния десен ъгъл, никакъв шанс за вратаря да спаси! в 48 минута Вандерсон изравни. При атака отляво топката получи Кешеру, отклони с гърди към влизащия на скорост Вандерсон и бразилецът със силен удар връща паритета!

В 10-ата минута Лазар Марин отправи силен изстрел, но Хорхе Броун се хвърли и изби.

В 16-ата минута Тодор Неделев изведе своя отбор напред в резултата, след красив гол от пряк свободен удар за 0:1.

"Орлите" реагираха като попарени и до края на първата част не оставиха никакъв шанс на своя опонент. Лудогорец атакуваше, а Ботев се бранеше и разчиташе предимно на контраатака. Футболистите на Георги Дерменджиев обаче направиха доста пропуски.

В 28-ата минута късметът бе на страната на "канарчетата". Марселиньо нацели страничния стълб след изпълнение на фаул.

Минута по-късно българският шампион отново бе на крачка от гола. Вандерсон шутира остро и Кайзер парира. При добавката Абел Анисе не успя да нацели добре топката и пропусна добра възможност да изравни.

В 39-ата минута Сисиньо пропусна добра възможност за гол, след като не успя да нанасе удар от няколко метра.

В самия край на първата част Ботев оцеля като по чудо. Анисе стреля, кълбото се удари в крака на Клаудио Кешеру и срещна горната греда.

Последва нова скоростна атака на "орлите". Вирджил Мисиджан бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да се възползва от изгодната ситуация.

5:6 Пламен Димов

Ботев (Пд) започва без трима от досегашните си твърди титуляри срещу шампиона Лудогорец (Разград) в мача за Суперкупата на България. Старши треньорът Николай Киров-Белия остави изненадващо на пейката сръбския вратар Иван Чворович и халфовете Яя Меледже Омнибес и Крум Стоянов, а вместо тях в стартовата единадесеторка попаднаха полският страж Даниел Кайзер, Серкан Юсеин и Тони Тасев, а на левия бек на отбраната на "канарчетата" наказаният за 2 мача Йордан Минев ще бъде заменен от Лазар Марин. Останалите титуляри на "жълто-черните" в 13-ия финал за Суперкупата на България са Цветомир Панов, Виктор Генев, Пламен Димов, Фелипе Бризола, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев и Фернандо Виана. В тимовия лист на Ботев са включени още Раздослав Терзиев, Радослав Апостолов, Кристиан Добрев и бразилецът Алваро Юлиано.

Противно на очакваното Лудогорец излиза с възможно най-добрия си състав, което говори красноречиво, че "орлите" от Разград искат да грабнат трофея.

Последно променена в Сряда, 09 Август 2017 22:08