E-mail за връзка: plovdivskinovini@gmail.com

Alfa
Четвъртък, 03 Август 2017 22:03

Ботев губи с 0:1 след първото полувреме след скандална дузпа, веднага след почивката Маритимо покачи на 2:0

Отборът на Ботев (Пловдив) губи с 0:2 от Маритимо след 50 минути игра в мача реванш от третия предварителен кръг на Лига Европа и са на крачка от отпадането от турнира. Домакините нанесоха своя първи удар в 35-ата минута, когато Родриго Пиньо вкара скандално отсъдената дузпа от сръбския рефер Сърджан Йованович, който видя блъскането в гърба на деветката на Маритимо от Пламен Димов, но не е как самият централен защитник на "канарчетата" бе също засилен отзад от противников играч при центриране от фаул. Веднага след почивката "зелено-червените" от остров Мадейра покачиха на 2:0 с гол на Рикардо Валенте, който бе изведен в добра позиция от Ебер Беса. От лагера на "жълто-черните" бяха бесни и протестираха, че Беса е фаулирал преди това на тъчлинията десния бек Цветомир Панов.

Ботев започна реванша със самочувствие и още в 4-ата минута Омар Косоко пробва удар от дистанция, но топката излезе в аут. Три минути по-късно домакините пробваха центриране, но Иван Чворович се намеси и улови. В 14-ата минута турчинът с белгийски паспорт Ердем Шен подаде остра топка в наказателното поле на "жълто-черните", но Рикардо Валенте не успя да засече топката.

В 25-ата минута гостите от Пловдив направиха добра атака - Омар Косоко намери Цветомир Панов, който стреля по земя към вратата, но Шарлис показа класа и се справи с най-доброто положение за Ботев от началото на сблъсъка.

В 34-ата минута главният рефер Сърджан Йованович отсъди спорна дузпа. Луиш Мартинш центрира отляво от фаул в наказателното поле на Ботев, където Пламен Димовизблъска с ръце в гърба Родриго Пиньо, който падна и съдията свири дузпа за домакините.

В края на първата част пред Ердем Шен се откри добра възможност, но халфът стреля твърде неточно. Секунди по-късно отново Шен бе близо до втори гол във вратата на Чворович, но този път стражът на Ботев изби топката в корнер. В последните секунди на първото полувреме "канарчетата" бяха изключително близо до гола. Виктор Генев засече с глава центриране от корнер, но кълбото мина на сантиметри от левия страничен стълб.

МАРИТИМО - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 1:0 (резултат от първата среща 0:0)