E-mail за връзка: plovdivskinovini@gmail.com

Alfa
Събота, 02 Декември 2017 16:05

Срещите от Втора лига: Марица взе ценен успех в Панагюрище

Завърналият се в професионалния футбол състав на Марица (Пловдив) взе глътка въздух, след като в 17-ия кръг на Втора професионална лига спечели изключително ценни три точки при гостуването си на Оборище (Панагюрище).

Двата тима водят здрава битка за оцеляването си във второто ниво на родния футбол и успехът на “Орчо войвода” е повече от важен за славния пловдивски клуб. Попаденията за гостите реализираха Венцислав Гюзелев в 30-ата и Борислав Караматев в 56-ата минута. Домакините върнаха един гол чрез Ерай Карадайъ в 83-ата, но до нещо повече не успяха да стигнат.

С успеха Марица, който е в серия от пет мача без поражение, събра 22 точки в актива си и заради по-добрите показатели в преките двубои изпревари днешния си съперник. Пловдивчани са 11-и, докато Оборище вече е точно под чертата. Със същия брой точки обаче са още два отбора - Литекс и Поморие.

Отборът на Несебър не пусна аванта на закъсалите си съседи от Созопол. В морското дерби на 17-ия кръг във Втора професионална лига тимът на Румен Димов загуби с 1:2 домакинството си на “Арена Созопол”.

И трите попадения паднаха през втората част, като в 58-ата минута Станимир Митев изведе домакините напред в резултата и вдъхна надежда на съотборниците си, че могат да променят наглед ужасната ситуация, в която се намират.

Радостта им обаче трая твърде кратко, след като осем минути по-късно Николай Костов изравни, а секунди преди края нанесе втори тежък удар за Созопол и донесе ценни три точки за тима си.

Победата със сигурност ще вдъхне необходимото спокойствие в тима на Несебър, тъй като той изпраща есенния дял на пета позиция с актив от 26 точки. На другия полюс е Созопол, който е предпоследен със скромните 13 точки на сметката си.

Драматичното дерби във Втора лига между Ботев (Враца) и Локомотив (София) завърши без победител. На стадион "Христо Ботев" във Враца селекциите на Сашо Ангелов и Младен Додич завъртяха равенство 2:2, като домакините са тези, които повече трябва да съжаляват за изпуснатата победа. Макар и с човек по-малко, врачани водеха до втората минута на продължението и вече виждаха как грабват изключително ценния успех. Тогава обаче, след щастлив рикошет, топката попадна в резервата Александър Александров, който с глава донесе точката за "железничарите" и направи повече от вълнуваща битката за върха във Втора лига.

Един от претендентите за промоция в елита на България - Царско село, победи с лекота Поморие в среща от 17-ия кръг на Втора професионална лига. При изключително тежки условия за игра в столицата възпитаниците на Никола Спасов стигнаха до трите точки след успех с 2:0 над тима от родното Черноморие. Попаденията за “царете” реализираха Красимир Илиев (9’) и Павел Петков (25’).

Отборът на Лудогорец II победи с 2:0 Нефтохимик в мач от 17-ия кръг на Втора лига. Дубълът  на “орлите” отбеляза по един гол във всяко полувреме и засили още малко бургазлии към аматьорския ни футбол. Томас Цвятков откри в 13-ата минута, а Преслав Петров довърши “шейховете” с попадение в 79-ата.