E-mail за връзка: plovdivskinovini@gmail.com

Събота, 02 Септември 2017 20:17

Колежани сами се биха в Марково, дербито между Загорец и Арда завърши хикс

Петият кръг на Югоизточна Трета лига предложи интересни резултати. Най-интересният мач бе в Нова Загора, където местният Загорец прие Арда (Кърджали) в голямото дерби на групата. Мачът обаче не излъчи победител. Категорични победи в кръга записаха Асеновец 2005 и Атлетик (Куклен). В заплетени битки с трите точки си тръгнаха Борислав (Първомай) и Миньор (Раднево).

Евроколеж загуби визитата си в Марково с 0:2 в мач от 5 кръг на Трета югоизточна лига. И двете попадения станаха след грешки на колежани.

Головете за Сокол вкараха Александър Стойчев от дузпа и Томас Петров.

С този успех марковци прекъснаха негативната си серия срещу Евроколеж, която е от близо десет години.

Срещата започна равностойно, но домакините имаха шанса да поведат от дузпа още в 12 минута. При едно слабо центриране от ляво на Георги Петров, вратарят на колежани улови топката, но след това я изпусна. Александър Стойчев овладя коженето кълбо с гръб към вратата, след което беше съборен от Петров и съдията Стефан Павлов отсъди дузпа. Стойчев вкара за 1:0. След попадението Николай Николов можеше да изравни. От няколко метра прати топката в ръцете на вратаря на домакините. След него и Серафим Михайлов пропусна да изравни. В 28 минута беше отменен гол на Николай Николов. Халфът беше изведен между двама защитници от Георги Куртев и вкара. Страничният съдия размаха флага за засада. В 34 минута отново Николов пропусна да изравни. Домакините удвоиха в 42 минута. След дълго центриране по диагонала топката беше пратена пред вратаря Петров, където от два метра Томас Петров с плонж вкара за 2:0.

Втората част колежани опитаха да променят развоя на срещата, но домакините се бяха затворили постъпите към вратата си.  В 73 минута главният съдия Павлов подмина дузпа срещу Йордан Мегенов. Нападателят беше съборен от вратаря на домакините, но реферът не даде наказателен удар. Две минути след това Савов намери Мегенов в наказателното поле. Нападателят прати топката покрай гредата в аут. Три минути преди края Георги Куртев удари напречната греда. С третата поредна загуба в първенството колежани заемат десетото място с 6 точки.