E-mail за връзка: plovdivskinovini@gmail.com

Alfa
Сряда, 30 Август 2017 21:14

Втора поредна загуба записа Евроколеж, Ямбол измести Арда от първото място

Арда (Кърджали) спечели с 1:0 домакинството си на Миньор (Раднево) в среща от четвъртия кръг на Югоизточната Трета лига. Въпреки успеха тимът от Кърджали, който е с пълен актив от точки, отстъпи първото място в групата на Ямбол, който разгроми с 9:0 Свиленград и оглави класирането с голова разлика 19:6, а тази на Арда е 13:0.

Втора поредна загуба допуснаха играчите на Евроколеж този следобед. В четвъртия кръг от Югоизточната Трета лига колежани паднаха в Оризари с 0:3 от Загорец. Двата тима си разделиха по едно полувреме, но гостите успяха да вкарат три гола и да грабнат трите точки. За Загорец точни бяха Хайри Мехмед и на два пъти Георги Георгиев. Лазарета на колежани набъбна с още двама играчи. През първата част Васил Гъджев напусна заради травма в лявото коляно, а Тодор Тимонов излезе принудително в средата на втората част.

Първата част премина в надмощие на колежани, но пък гостите успяха да бъдат по-ефективни. В началото Тодор Тимонов на два пъти пробва рефлексите на вратаря на Загорец  Евгени Караманов. В 22 минута гостите с единствения си удар във вратата на Евроколеж поведоха в резултата. Хайри Мехмед от 25 метра вкара топката в лявата сглобка на Николай Порязов за 0:1. След това Димитър Янчев, Серафим Михайло и Йордан Хърков пропуснаха да изравнят резултата. Втората част на срещата беше за гостите от Загорец, които успяха да вкарат още два гола. В 56 минута след разбъркване пред врата на колежани гостите удвоиха, Георги Георгиев успя да провре топката между няколко играчи за 0:2. В последните минути отново той направи резултата класически - 0:3. С тази загуба пловдивчани продължиха лошата си серия срещу Загорец в Трета лига. Във временното класирането колежани останаха 8-ми с 6 точки, а Загорец са трети с 12 точки. В събота Евроколеж гостува на Сокол Марково.

Футболистите на Карнобат допуснаха неприятна загуба с 0:3 от Левски (Карлово).  Двубоят започна злополучно за домакините, които още в 1-ата минута вече бяха догонващи в резултата. Стефан Чилингиров се измъкна от опеката на бранителите и реализира за 0:1 твърде рано. В 83-ата минута Димитър Петров си отбеляза автогол, в опит да изчисти топката, а в даденото от съдията продължение  Стефан Чилингиров реализира за крайното 0:3.