E-mail за връзка: plovdivskinovini@gmail.com

Понеделник, 13 Юни 2016 20:57

Eйре и Швеция разделиха точките с два гола на зелените - 1:1

Националните отбори на Ейре и Швеция завършиха наравно 1:1 в първия мач от група „Е“ на Евро 2016. Ирландците поведоха в 48-ата минута с гол на Уес Хулахан. Швеция обаче стигна до равенството в 71-ата минута, когато Киърън Кларк от тима на Ейре си вкара автогол.

Двата отбора спечелиха първата си точка в групата, а от 22:00 часа е другият мач от група „Е“, противопоставящ Белгия и Италия.

Шведите започнаха мача по-активно с повече атаки към вратата на Дарън Рандолф, който обаче не бе сериозно затруднен в първите минути. Ирландците отправиха първия по-сериозен удар в 9-ата минута, когато след шут на Джонатан Уолтърс се стигна до чудесна намеса на Андреас Исаксон, който спаси и изби в корнер.

В 17-ата минута след изпълнение на корнер Киърън Кларк отклони топката с глава и Джон О'Шей направи пропуск от непосредсвена близост, след като не успя да засече кълбото както трябва. Шведите ородължиха да разиграват повече, а ирландците да създават по-опасните положения. Така в 29-ата минута Риби Брейди отправи силен шут от далечна дистанция, а топката премина на сантиметри над вратата. Две минути по-късно Джеф Хендрик отправи параболичен удар с десния крак и топката срещна напречна греда. До края на полувремето не се случи нищо интересно и двата тима се оттеглиха на почивката при нулево равенство.

Второто полувреме започна кошмарно за шведите, след като в 48-ата минута Шеймъс Коулмън центрира отдясно, а Уес Хуулахан засече топката с прекрасен удар и вкара за 1:0. Швеция отвърна с опасен изстрел на Емил Форсберг, но топката премина покрай вратата на ирландците.

След гола скандинавците се опитаха да се настанят трайно в половината на Ейре и в 55-ата минута Ибрахимович получи топката на изгодна позиция, но се засуети и тя бе изчистена от ирландските бранители. Пет минути по-късно Ибрахимович засече топката след ново центриране, но топката премина на сантиметри покрай вратата.

В 71-ата минута Ибрахимович бе в основата за изравнителния гол на Швеция. Бившият нападател на ПСЖ центрира отляво, а Киърън Кларк с глава си вкара автогол за 1:1. След изравняването шведите се задържаха по-често пред вратата на ирландците, които също не се отказаха да атакуват. Така или иначе обаче до края на мача не се стигна до други попадения и съперниците поделиха по една точка.